Бездрицька громада
Сумська область, Сумський район

ПРОФІЛАКТИКА ПРИХОВАНОГО ТРАВМАТИЗМУ

Дата: 27.12.2024 13:19
Кількість переглядів: 51

В Україні законодавство з охорони праці має на меті захист працівників від травм та інших ризиків, пов’язаних з їх роботою. Згідно з вимогами статті 22 Закону України «Про охорону праці», роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об’єднаннями профспілок.

Однак, не завжди випадки травматизму на підприємствах є відкритими та очевидними, часто працівники замовчують травми. Такі випадки прихованого травматизму можуть стати серйозною загрозою для здоров’я та життя працівника, а також для ефективності самого підприємства в цілому.

Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві передбачає, що роботодавець повинен впродовж однієї доби повідомити про це з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати повідомлення на паперовому носії. Якщо ж своєчасне повідомлення не відбулося, йдеться вже про прихований травматизм.

Прихований виробничий травматизм – це відсутність своєчасного та належного інформування роботодавцем відповідних установ та організацій, визначених нормативними документами, про нещасні випадки на виробництві, які відбуваються через необізнаність працівників з питань охорони праці.

Найбільш ефективними способами профілактики та виявлення прихованого виробничого травматизму є:

  • організація системи охорони праці на підприємстві;
  • проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців;
  • підвищення правової грамотності найманих працівників;
  • здійснення обліку та перехресних перевірок інформації, яка надходить до органів Держпраці від установ охорони здоров’я та роботодавців.

Щоб запобігти прихованому виробничому травматизму, необхідно вживати низку заходів. Насамперед керівництво підприємства повинно вести ретельний облік всіх випадків травм та захворювань, пов’язаних з роботою на підприємстві. Це дозволить виявити проблемні місця та забезпечити належний контроль за процесами, що пов’язані з охороною праці.

Крім того, необхідно проводити регулярні інструктажі з охорони праці для всіх працівників та забезпечити їх засобами індивідуального та колективного захисту.

Також важливо залучати до процесу попередження травматизму не тільки керівництво підприємства, але й самих працівників. Вони повинні бути особисто зацікавлені в тому, щоб їхнє робоче місце було безпечним та виконувати свої обов’язки відповідально. Для того, щоб залучити працівників до процесу попередження травматизму, можна організовувати навчальні семінари та тренінги з питань безпеки праці.

Нарешті, кожен працівник повинен бути обізнаний з процедурами, які слід вживати в разі травми на виробництві. Важливо, щоб усі працівники знали, куди звертатися та як діяти в надзвичайних ситуаціях.

Застосування заходів щодо попередження травм та захворювань, ведення ретельного обліку травматизму та залучення працівників до процесу безпеки праці можуть допомогти уникнути багатьох проблем для підприємства в майбутньому.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь