День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2024 11:53

Щорічно 15 лютого в нашій державі відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У цей день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали в 16 країнах світу - це Чилі, Іспанія, Єгипет, В’єтнам, Афганістан, Ефіопія, Сирія, Ангола, Мозамбік, острів Куба та інші “гарячі точки”.

Наймасштабніший збройний конфлікт  розпочався у грудні 1979 року, - війна в Афганістані. Тоді до Афганістану було перекинуто “обмежений контингент” радянської армії. Збройний конфлікт в Афганістані затягнувся на понад 9 років. Лише 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез.

Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - українці військові та офіцери. Через афганське пекло пройшли більш ніж 160 тис. українців, понад три тисячі загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти. Більше восьми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій в “гарячих точках” по всьому світу.

Багато воїнів-інтернаціоналістів нині використовують свій бойовий досвід для збройного захисту України від російської навали. Хтось відправився на передову, а інші стали волонтерами, аби підтримати українських військових в тилу.

Вічна пам’ять загиблим воїнам-інтернаціоналістам, а також усім, хто поклав життя на вівтар служінню державі й своєму народові!