До уваги ветеранів війни АТО/ООС та Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни АТО/ООС, Захисників і Захисниць України та учасників Революції Гідності

Дата: 23.02.2023 11:22

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» (зі змінами) професійна адаптація це заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

До категорій осіб, які мають право отримати послугу з професійної адаптації відноситься:

• особа, яка звільняється або звільнена з військової служби з числа ветеранів війни (учасники бойових дій, учасник війни, особа з інвалідністю внаслідок війни) АТО/ООС та Захисників і Захисниць України;
  • особа, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких

осіб;

• член сімї загиблого (померлого) ветерана війни АТО/ООС;
  • член сімей загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;
  • постраждалий учасник Революції Гідності.

Звертаємо увагу, що на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов (затвердженого постановою КМУ від 21.06.2017 № 432 (зі змінами)) поширюється також на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.

Для отримання послуги з професійної адаптації особа особисто звертається з заявою встановленого зразка та комплектом документів до уповноважених осіб сільської, селищної та міської ради за місцем

задекларованого/зареєстрованого проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування).

До заяви додасться:

1. копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  2. копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів, вказаних абзацом першим цієї статті (копію (сканкопію/фотокопію) посвідчення заявник засвідчує своїм підписом.
  3. копія паспорта заявника: 1, 2 сторінки та сторінку де містяться дані про місце реєстрації заявника;
  4. документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Зверніть увагу!!!

Копії документів надаються з пред’явленням їх оригіналів.

Послуга з професійної адаптації надається одноразово та в порядку черговості осіб, які перебувають на обліку.

За більш детальною інформацією звертатися до уповноважених осіб міських, селищних та сільських рад за місцем реєстрації/перебування або до управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації за номером телефону: (0542) 65-57-24.