Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Дата: 17.02.2023 10:51

На Сумщині у поточному  році виникло більше 190 пожеж, значна частка з яких припадає на житловий сектор. Вогонь забрав життя 25 людей. Як свідчить аналіз таких випадків, на їх виникнення вплинув «людський» фактор - недотримання вимог пожежної безпеки.

Щоб запобігти пожежам та їхнім небезпечним наслідкам будьте відповідальними, у тому числі при використанні альтернативних джерел опалення, освітлення, а також генерації електричної енергії.

Треба пам’ятати, що генератор виділяє чадний газ, тому має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей.

Туристичні пальники небезпечні для використання вдома, а тому вмикати їх можна лише на дворі або у гарно вентильованому приміщенні. Користуватися можна лише сертифікованими приладами та з неухильним дотриманням інструкції виробника.  Пам’ятайте, газові пальники призначені для розігріву їжі тільки в невеликому посуді. Гріти на них щось довго – небезпечно!

Під час використання опалювальних печей слідкуйте щоб вони та димоходи були без тріщин, своєчасно прочищайте від сажі, не допускайте перегріву та не залишайте прилади, що топляться без нагляду.

Пам’ятайте, свічка та інші джерела відкритого вогню повинні знаходитися на надійній стійкій основі подалі від легкозаймистих матеріалів.

Одночасно не вмикайте всі електроприлади — це може перевантажити електромережу та призвести до короткого замикання.

Наголошуємо, правила пожежної безпеки прості, проте їх недотримання може призвести до біди!