Про державну підтримку за наявні бджолосім’ї

Дата: 07.09.2021 10:13

Повідомляємо, що у 2021 році відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 107 (зі змінами), одним з напрямків підтримки визначено виплату спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї.

Відповідно до пункту 7 Порядку дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше, ніж 300 бджолосімей, максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради (далі - органи місцевого самоврядування) до 1 жовтня поточного року такі документи:

-копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (видається відділами районних управлінь, районними управліннями Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області і є документом, який ідентифікує пасіку та встановлює ветеринарно-санітарний стан бджолиних сімей, згідно наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва»;

-копію рішення про державну реєстрацію потужності (видається за результатами розгляду заяви поданої до відділу районного управління, районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на безоплатній основі впродовж 15 робочих днів згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України

від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам»);

• копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

-копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

• копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

-довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Для нарахування дотації за бджолосім’ї суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у формі № 24 (річна) та підтверджена ветеринарно-санітарним паспортом пасіки.

Для нарахування дотації за бджолосім’ї фізичним особам та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно- санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.

Документи, подані не в повному обсязі та оформлені з порушенням вимог законодавства, повертаються органами місцевого самоврядування протягом п’яти робочих днів.