Нагадування про декларування громадянам, які самостійно обробляють земельні ділянки для товарного сільськогосподарского виробництва

Дата: 12.03.2021 15:16

Податкова надує, що відповідно до  ст. 67 Констітуції України  кожен громадянин забов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом та щорічно подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації декларацію про свій майновий стан і доходи (далі – Декларація) за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України відповідно до норм якого подавати Декларацію забов’язані і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції  (пп. 165.1.24 ст. 165 ПКУ). Для фізичнох осіб встановлено граничні строки подання податкових декларації, а саме: відповідно до пп. 49.18.4. ст. 49 ПКУ громадяни забов’зані подати Декларацію – до 1 травня року. Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 га, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі.

Додатково повідомляємо, що фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями.