Щодо  пільг для військовослужбовців та членів їх сімей інформує фахівчиня Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Кожушко.

Дата: 07.05.2020 10:04

Захисники України мають право на:

• отримання безоплатної правової допомоги.

Для того, щоб отримати цю допомогу потрібно із документами (паспортом, РНОКПП та посвідченням учасника бойових дій) звернутися до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги чи територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання.

- безоплатне отримання медичної допомоги:

(безплатне одержання ліків, першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування).

-щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів,

-першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

- безоплатне отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства - до 2 га, ведення садівництва - до 0,12 га, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у (селах - до 0, 25 га селищах - до 0,15 га містах -  до 0,1 га, індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га,будівництва гаражів - до 0,01 га.

Скористатись цим правом можна лише один раз за кожним видом діяльності.

– безкоштовний проїзд:

усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості,

а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі,                          або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;

- пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;

- соціальної стипендії;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних в закладах освіти;

- безоплатного проживання в гуртожитку;

- інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

= = = = = = = = = = = = = = = = = ====

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:

Сумський місцевий центр –

40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61;

098-380-69-38.

Білопільське бюро правової допомоги –

41800, м. Білопілля, вул. Соборна, 53. тел. (05443) 9-10-87

Краснопільське бюро правової допомоги –