До відома мешканців територіальних громад!

Дата: 13.09.2019 14:32

До відома мешканців територіальних громад!

Доводимо до Вашого відома про умови влаштування та проживання в КУСОР Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці.

Установу створено з метою забезпечення належних умов проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду.

Предметом діяльності Установи є:

• Забезпечення постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду.
  • Побутове обслуговування мешканців Установи.
  • Медичне обслуговування мешканців Установи.

Мешканці Установи забезпечуються відповідно до встановлених норм:

- житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом;

- раціональним чотирьохразовим харчуванням, у тому числі й дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров'я осіб, що проживають в Установі, в межах натуральних норм харчування;

- цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я;

- слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування, медикаментами та життєво необхідними ліками, відповідно до медичного висновку;

- комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо);

- організацією працетерапії, культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи з урахуванням стану здоров'я і віку тих, хто проживає в Установі;

- умовами, що сприяють адаптації громадян похилого віку, ветеранів війни, праці та осіб з інвалідністю у новому середовищі.

До Установи  приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та особи з інвалідністю першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в інтернатній установі та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

На позачергове влаштування до Установи мають право ветерани війни та особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I, II, III категорій, відповідно до законодавства України.

Переважне право на влаштування до Установи мають ветерани, згідно із Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», члени сімей загиблих військовослужбовців.

Як виняток, до Установи можуть прийматися особи похилого віку та особи з інвалідністю, які мають працездатних дітей або родичів, зобов'язаних відповідно до законодавства України їх утримувати, якщо вони з об'єктивних причин не можуть цього робити.

У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі підтверджувальних документів, приймається рішення колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

За наявності вільних місць до Установи можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до законодавства України зобов'язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування Установі витрат на їх утримання.

Особам, які мають згідно з законодавством України пільги і влаштовуються до Установи на платній основі, розмір суми сплати за їх утримання розраховується з урахуванням наявних пільг.

Особам з інвалідністю і пенсіонерам, які проживають в Установі на платній основі, пенсія виплачується у повному обсязі.

Громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, ветерани війни і праці за наявності вільних місць в Установі можуть прийматися до Установи на тимчасове проживання терміном від 1 до 6 місяців як на загальних підставах, так і на платній основі.

Приймання до Установи здійснюється за путівкою Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, виданої на підставі:

- особистої заяви громадянина похилого віку чи особи з інвалідністю  про його прийняття до Установи;

- паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу);

- медичної картки про стан здоров'я з висновком про необхідність стороннього догляду;

- довідки про розмір призначеної пенсії;

- довідки про склад сім'ї за встановленою формою;

- довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи, що приймається Установою (за наявності групи інвалідності).

Особам з інвалідністю і пенсіонерам, які проживають в Установі, пенсія виплачується відповідно до законодавства України.

Пансіонат знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 20,

контактний номер телефону (0542) 700-320