Сигналізаційне повідмлення.

Дата: 04.06.2019 11:32

Сигналізаційне повідомлення

По області відмічається інтенсивний літ метеликів чортополохівки (рос. — репейница).

Метелик світло-червоного або яскраво-коричневого кольору. На передніх крилах малюнок з чорних смуг, білих плям біля вершини і звивистої чорної поперечної смужки по зовнішньому краю. Знизу передні крила рожеві з чорно-білим малюнком. Задні крила зверху з чорними поперечними смужками і оковидними плямами по зовнішньому краю, знизу ясно бурі з мармуровим малюнком і синьо-жовтими оковидними плямами по зовнішньому краю.

Після тривалого періоду додаткового живлення, на квітучих бур’янах і інших нектароносах, метелики відкладають яйця, розміщуючи їх поодинці на листя рослин. Відклавши яйця метелики гинуть. Через 7 - 12 днів відбувається відродження гусениць, які харчуючись, скелетують листя, відчутної шкоди завдають рослинам сої, соняшнику, овочевим культурам. Через 20 - 30 днів гусениця закінчує живлення, перетворюється на лялечку. Через 12 - 18 днів із лялечки вилітають метелики нового покоління.

У липні – вересні розвиваються II і III покоління.

З метою попередження втрат через шкідливість личинок чортополохівки, потрібно постійно проводити обстеження сільськогосподарських та інших угідь, особливо посівів сої та соняшнику, садів, присадибних ділянок.

За виявлення личинок необхідно провести заходи захисту – крайових або суцільних обробок згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» із обов’язковим дотриманням інструкцій по техніці безпеки при роботі з пестицидами.

Захисні заходи слід проводити з дотриманням вимог техніки безпеки. Працівники, які задіяні на роботах, що пов’язані з пестицидами і агрохімікатами повинні пройти навчання правилам безпечної роботи з  послідуючим отриманням посвідчень і допусків. Не дозволяється працювати з отрутохімікатами без індивідуальних засобів захисту. Обов’язково попереджуйте про час і місце обробітку  Голів територіальних громад, сільських і селищних рад та пасічників.